Datorie la o companie de telefonie mobila

18 ноября 2020 72

Am avut un contract minimal de 6 luni cu o companie de telefonie mobila, cu taxa lunara de 75 lei. Acest contract a fost semnat în anul 2018, eu l-am achitat lunar pana pe 01.07.2020, iar pe 02.07.2020 am migrat numărul vizat la alta companie. Acum sunt apelată precum ca am o datorie la prima companie, desi contractul meu cu ei a expirat demult! Ce sa fac in aceasta situatie?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Urmează de analizat contractul dvs deoarece poate conține clauze cu privire la unele penalitați de migrare după o anumita perioadă de timp de la compania respectivă or în lipsa unei astfel de clauze de solicitat un răspuns cu privire la la datoria existentă în baza la ce a fost... mai detaliat formată.

19 ноября 2020