Datorie si dobanda de intarziere?

8 августа 2021 116

Buna ziua. Am avut un credit luat de la o comapanie nebancara, datoria care a ajuns la executor a fost de 49.000 lei. Am achitat aceasta datorie in perioada 2017-2021. Am vrut sa intreb daca e corect ce face executorul: mi-a adaugat dobanda de intarziere in marime de 22.000 lei? E corect ce face executorul: mi-a blocat cardul de salariu, chiar daca i se transfera o suma de bani din contabilitatea angajatorului. I-am demostrat ca este card de salariu, dar nu l-a deblocat! Unde ma pot adresa ca sa stiu daca e corect ce face executorul?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Din ceea ce spuneti, pare ca suma calculata pentru dobanda de intarziere este exagerata.
Contactati-ma pe email si vom discuta detaliat solutiile care sunt.

9 августа 2021