Datorie si eventuala angajare

2 мая 2019 47

Buna ziua. Am asa o intrebare: daca am o datorie la un executor judecatoresc si vreau sa ma angajez oficial in campul muncii, m-ar putea impiedica acest fapt, ca sa nu ma pot angaja?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Dvs dețineți dreptul fundamental la libertatea de a munci la locul de muncă acceptat și la funcția aleasă/acceptată.

Executorului judecătoresc nu poate decide astfel de drepturi, acesta însă poate coordona pe viitor cu firma la care vă angajați sau cu angajatorul dvs întru obținerea informației despre dvs în calitate de... mai detaliat debitor in baza titlului executoriu pentru satisfacerea procedurii executorii.

2 мая 2019