Datorii ale altei persoane, neachitate la banca

28 апреля 2022 113

Buna ziua. In 2018 am depus o semnatura intr-un contract de credit la o banca ca persoana de incredere pentru o ruda. Ea a achitat vreo 2 luni si acum suma datoriei este 120.000 lei. Executorul judecatoresc a sechestrat bunul imobil care e in ipoteca pana in 2023. Am fost de asemenea informata ca ar putea scoate la licitatie bunul amintit. Daca eu nu mai detin alt imobil si am la intretinere un copil minor de 3 ani, poate executorul sa vanda imobilul? Multumesc.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna Veronica, sigur că da. DVS ar trebui să verificați hotărârea instanței, dacă DVS figurați în ea ca datornic la contractul de creditare înaintat de reclamant, puteți să mă contactați la viber de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta.

29 апреля 2022
  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

HRISTOS A INVIAT Veronica! Da executorul poate sa puna sechestrul, insa este nevoie de a vedea documentul emis de executor și în ce bază a aplicat sechestrul. Pentru a oferi un suport puteti sa contactați la nr. de mobil 069049267

29 апреля 2022