Datorii la credite

25 июня 2022 373

Buna ziua. Am mai multe credite de la diferite companii de microfinantare. Poate politia sa vina acasa sa-mi deschida dosar penal pentru neachitarea creditului, sau sa ma inchida la inchisoare? Eu ma stradui sa achit datoria prin intermediul executorului judecatoresc, dar nu reusesc sa achit si ratele curente la aceste companii, pentru ca executorul judecatoresc imi retrage 50% din salariu. Am vrut sa refinantez creditele, dar companiile de creditare nu sunt de acord. Spuneti-mi, va rog frumos, la ce ma pot astepta. Voi fii inchis pentru neachitarea datoriilor?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Anatol, nu, nu poate poliția să vină acasă, deoarece nu e litigiul penal, dar civil. Mai ales sunteți la executor. Mai detailat puteți apela la viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta. Puteți și azi.

26 июня 2022