Datorii la credite

29 декабря 2021 261

Buna ziua. Am 5 credite in total, un timp le-am prelungit, dar de 3 luni nu mai pot achita. Ma telefoneaza creditorii si imi spun ca daca nu achit, risc sa fac inchisoare pentru escorcherie. Chiar e posibil asa ceva? Dar mi-au dat termen ca timp de 2 saptamani sa inchid macar un credit.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Anastasia, eu de o dată vă comunic, că închisoare pentru ne achitarea creditelor nu ispășiți, fiindcă nu e litigiul penal, dar civil. Creditorii poate să vă acosteze în istnață, DVS sunteți în drept să mă contactați la viber sau telefon 068669950 și noi v-om discut mai amănunțit.

30 декабря 2021