Datorii la credite bancare si nebancare

28 июля 2020 209

Am luat un credit in suma de 5.000 de lei. Am achitat numai o parte. M-au telefonat de la o companie de colectori precum ca datoria la moment a ajuns la 21.000 lei. Ce pot face in cazul acesta, fiindca nu sunt de acord sa intorc asa suma? Va rog sa-mi oferiti orice informatie, daca este posibil sa ma ajutati.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Alexandru,

Solicitați descifrarea detaliată a datoriei, ca să vedeți din ce motiv ea este așa de mare. În caz că penalitățile sunt exagerate, o să le puteți reduce în instanța de judecată.

29 июля 2020