Datorii la mai multe companii

1 июля 2022 114

Buna ziua. Am mai multe credite neachitate. Dosarele au fost judecate si au ajuns la executori. Acum trebuie sa achit aceste datorii, dar nu fac fata acestor sume. Se poate de unit cumva aceste datorii la in singur executor ca sa achit o suma oarecare?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua,

Da, puteți înainta o cerere pentru a fi conexate toate într-o singura procedura de executare sau o pot face executorii din oficiu potrivit art. 31 din Codul de Executare.

3 июля 2022