Datorii la mai multe credite

15 августа 2022 217

Bună ziua! Am luate mai multe credite, am întârziat cu achitarea ratelor și am ajuns la executori. Pe unele deja le-am rambursat, pe altele le achit și în prezent. Contul de salariu a fost blocat definitiv, deja de câtiva ani. Eu am dat acordul unui executor sa retragă suma acumulată si să o distribuie tuturor executorilor. Peste ceva timp, am trimis fiecărui executor câte o scrisoare recomandată pentru a transmite toate creditele la un singur executor, pentru a nu mi se opri tot salariul, dar nu au acceptat. Câțiva din ei au hotărât să ceară de la contabilitate să le transfere lunar datoria. Unul, însă, nu a dat niciun raspuns la scrisoarea menționată si a pus sechestru pe bunuri. Noi achitam, dar de fiecare data suma ce trebuie achitată e mai mare decât cea precedentă. Ce putem face? Avem 3 copii minori la îtreținere.

Jurist comments 1

  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

Buna Ana! Da corect ati facut ca ati expediat scricosri recomandate, insa este necesar de a veni fizic la executori judecatoresti si de a discuta cu ei personal. Este posibil de a solicita prin cereri, achitarea in rate a datoriilor formate, in asa fel ca sa fie comod pentru toti.... mai detaliat In cazul ca aveti intrebari adaugatoare puteti telefona pe numarul de mobil: 069049267

17 августа 2022