Datorii la pensia alimentara

27 июля 2020 130

Buna ziua. Fostul soț nu este de acord cu suma pensiei alimentare și a contestat-o la Curtea de apel. Am dreptul prin judecată să-i iau partea de casa in contul datoriei, care se ridica la peste 50.000 lei sau este nevoie de hotărârea Curții de apel?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

D-na Victoria, DVS sînteți pusă în situația să așteptați pronunțarea decizia Apelului, dacă o să dați cîștig de cauză la Apel, o să fiți îndrept prin intermediul executorului să incasați toată suma datornică.

28 июля 2020