Datorii pentru telefon luat in rate

14 марта 2018 77

Am luat in rate un telefon de 8.000 lei pe un termen de 3 ani, suma totala spre achitare 12.000. Nu am achitat deloc jumatate de an dupa ce am luat telefonul. M-a sunat juristul si mi-a zis ca am de achitat deja 15.500. Am achitat dupa 12.000 și ne-am inteles sa achit mai departe, dar el oricum m-a dat in judecata. Ce pot face la judecata ca sa achit restul sumei cu rate mai mici? Nu sunt angajat oficial si nici nu am bunuri mobile sau imobile pe numele meu.

Jurist comments 1

Alexandru Ţurcan
  • Адвокат

Propuneti companiei care v-a actionat in judecata si instantei un grafic de achitare cu sume mai mici. Explicati in scris dificultatile financiare prin care treceti. Ar putea sa fie suficient.

16 марта 2018