Datorii si sechestru

2 марта 2021 60

Daca am datorii si mi-a fost pus sechestru pe contul bancar, pot primi bani de peste hotare fara sa mi-i blocheze banca? Daca da, prin ce fel de transfer?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
In general, ar fi posibil de primit transferuri prin intermediul operatorilor de transferuri internaționale.
Blocarea se face strict in limita conturilor deschise pe numele dumneavoastră, in cazul transferurilor, nu sunteți identificat ca gestionar/proprietar de conturi bancare.

4 марта 2021