De câte ori o ședință în judecată poate fi amânată la cererea reclamantului?

8 июня 2020 31

Bună ziua. Avem un dosar civil privind validarea popririi între mama mea (proprietarea apartamentului) și ÎMGFL nr. 3. Prima chemare a fost pentru data de 14 august 2018. De atunci, ședința a fost amânată de 6 ori, din care de 3 ori la cererea reclamantului. Pe 16 iunie va avea loc deja a șaptea tentativă. Înainte de fiecare ședință, înaintăm o cerere ca instanța să examineze cazul în lipsa noastră. De câte ori reclamantul are dreptul să înainteze către judecător cererea de amânare a ședinței?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Urmează să verificați dacă într-adevăr ședințele sunt amânate la cererea reclamantului sau din cauza altor motive, deoarece reclamantul nu poate solicita întemeiat atâtea amânări or există și avocatul reclamantului care solicită din anumite motive să fie animată ședința dar care iar nu poate solicita mai mult de 1-2 ori.

9 июня 2020