De ce act avem nevoie pentru judecată?

5 сентября 2019 22

Avem judecată contra unui locatar si e nevoie să depuna mărturii alt locatar și președintele casei! Unde trebuie sa întocmim asta documentar?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

La ce etapă de examinare a cauzei sunteți în prezent? Dacă, s-a finisat etapa de pregătire a cauzei pentru dezbateri judiciare va fi dificil să mai administrați careva probe, decât doar partea adversa sa fie de acord cu aceasta și aceasta sa nu ducă la întreruperea examinării cauzei.

Pentru a audia... mai detaliat martorul este necesar ca partea care invoca acest mijloc de probă să depună ocerere în care sa indice faptele și circumstanțele de fapt ce pot fi comunicate de către martor, cât și să asigure prezenta martorului la ședința de judecată.

Succes.

6 сентября 2019