De ce acte am nevoie la notar?

11 марта 2022 102

Bună ziua! Sunt divorțată, dar apartamentul în care am locuit este pe numele meu și al fostului soț. De ce acte am nevoie ca să-i cedez lui cota mea parte? Nu avem acord de determinare a cotelor părți. Aș dori sa am cât mai puține cheltuieli cu actele.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Galina, în primul rând document de confirmare, că DVS sunteți posesoarea apartamentului, buletinul de identitate și documente, care or confirma că nu aveți datorii la serviciule comunale.

12 марта 2022