De ce nu exista egalitate intre drepturile mamei si ale tatalui?

5 ноября 2019 267

Buna ziua. Am un copil minor, imi este drag, permament am avut grija maxima de el. De 2 ani el sta cu mama sa, ea deseori are un comportament inadecvat. Din ce cauza in aceasta tara se da orbeste prioritate ca copilul sa ramana cu mama lui? Justitia moldoveneasca poate gandi nestandart sau fara a copia pe banda rulanta hotarari fara nicio justificare, alta decat sexul parintilor?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Predilectia asta exista si in alte state.
Daca exista cu adevarat probe pentru care copilului i-ar fi mai indicat sa traiasca cu Dvs, pe care le-ati prezentat in instanta dar nu au fost luate in considerare - aveti un temei puternic pentru apel/recurs.

6 ноября 2019