Decaderea din drepturi parintesti - cum se probeaza?

30 мая 2017 41

Ne-am despartit cu sotul oficial din luna mai 2016 si am dat si la alimente. Pina in prezent nu mi-a achitat nimic, am dat in judecata pentru lipsirea de drepturi parintesti. Intrebarea e: ce probe ar fi deajuns in afara de hotarirea de la executorul judecatoresc. Fostul sot nu participa la educarea copilului, nu vine sa o vada, nu contribuie cu nimic si plus duce un mod imoral de viata-consuma alcool in excces. Ar fi o proba declaratiile in scris a vecinilor, rudelor, cunoscutilor fostului sot? cum corect se ia astfel de declaratie?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Eu folosesc drept rpba principala lipsa intretinerii(certificat al executorului) nu cred ca e necesar a prezenta martori in lipsa vadita de intretinere !
Succese

30 мая 2017