Decaderea din drepturile parintesti

24 мая 2018 48

Buna ziua. Cum pot sa-l decad pe fostul meu sot din drepturile parintesti? Pensia alimentara o achita numai cand isi aduce aminte.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Sancțiunea de decădere din drepturile părintești este una dificilă. Urmează să adresați o acțiune în instanță și să demonstrați faptul că soțul se eschivează de la obligația față de copil, are un comportament vicios și multe altele. Este posibil dar urmează a fi probat foarte bine.
Succese

24 мая 2018