Declararea banilor cu provinenta declarata in Romania

6 мая 2021 54

Planific sa achit impozit pe venitul din criptovaluta in Romania (Moldova nu are legi privind criptovaluta) si sa legalizez venitul mentionat in Moldova. Planific sa transfer banii in contul meu din Moldova sau sa-i declar la vama la intrarea in tara si sa-i depozitez in cont. Suma e 50.000 euro. Cum sa declar provinenta banilor pentru banca si ce trebuie sa declar la fisc?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna,
Urmeaza sa aratati in ce mod a-ti obtinut acesti bani. Ce fel de munca a-ti prestat.

13 мая 2021