Declaratia privind hotararea judecatoreasca

19 августа 2019 36

Buna ziua. Exista posibilitatea de a alcatui o declaratie unde fostul meu sot (suntem divortati in Moldova) sa scrie ca a facut cunostinta cu decizia judecatoreasca privind divortul si custodia copiilor? Am nevoie de declaratia aceasta ca sa transcriu in Romania decizia judecatoreasca. Va multumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Dvs. aveți necesitatea de a transcrie Certificatul de divorț, ci nu hotărârea judecătorească de desfacere a casatoriei.

25 августа 2019