Declaratie de luare in spatiu a unui cetatian strain

16 июня 2021 80

Buna ziua. Urmeaza sa fac declaratie si dovada ca am spatiu locativ ca sa inregistrez la mine in spatiu viitorul meu sot, care e cetatean roman. O cere Serviciul Migratie si Azil. Unde trebuie sa ma adresez si care e procedura? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Serghei Sandu
  • Адвокат

Bună ziua. Trebuie să vă adresaţi unui notar pentru întocmirea unei Declaraţii în acest sens, prezentînd copia actului de proprietate pentru imobilul locativ.

18 июня 2021