Depasirea vitezei inregistrata de camera de monitorizare a traficului

20 ноября 2020 75

Am primit citatie sa ma prezint la politie (Centrul de monitorizare a traficului). Eu nici nu am permis, la volan in momentul comiterii contraventiei se afla vecinul, care acum este peste hotare. Cum sa procedez? Eu sunt gata sa platesc amenda. Ajutati-ma, va rog depasirea vitezei camera Stauceni

Jurist comments 1

M P
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.

În acest caz, obligația dumneavoastră este să comunicați adevărul.
Respectiv, urmează să indicați corect cine conducea automobilul în momentul săvârșirii contravenției.

Dacă inspectorii sunt cu carte la cap, vor refuza întocmirea procesului verbal pe numele dumneavoastră :) În acest caz, posibil o să vă amendeze pentru faptul că ați condus mijlocul... mai detaliat de transpot fără a deține permis de conducere.

21 ноября 2020