Deport in polonia

30 августа 2019 278

Buna ziua. Mi s-a pus deport la frontiera Germaniei cu Polonia. Am trecut limita de 90 de zile si m-au deportat pe 6 luni. Am achitat amenda care mi-a fost aplicataa si mi-au dat niste foi unde scrie ca pe 6 luni sunt deportata pe toata zona Schengen si cauza. Dupa asta, am venit acasa. Nu am incalcat nimic si pe 16 septembrie se implinesc 6 luni de la deport. As vrea sa stiu unde ma pot adresa sa vad daca mai am sau nu deport. Va multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Buna ziua
Adresaţi-vă Centrului Comun de Eliberare a Vizelor (CCEV) din cadrul Ambasadei Ungariei pentru eliberarea adeverinței privind diferitele interdicții care le sînt aplicate cetățenilor Republicii Moldova sau rezidenților aflaţi în Republica Moldova.
Ar fi cazul sa începeți de la ei, or interdicția in cauză ține de țara parte.
Sau inaintați o cerere... mai detaliat pentru informare catre ambasada țării care a aplicat sancțiunea, pentru explicație
Mai multe detalii găsiţi aici: https://www.viza.md/content/video-află-gratuit-dacă-ai-sau-nu-interdicție-de-intrare-în-spațiul-schengen

3 сентября 2019