Depunere acte în caz de deport din Italia

11 июля 2019 87

Bună ziua. Deportul pus de Italia permite depunerea actelor pentru redobândire cetățeniei române?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
nu sunt acțiuni ilegale împotriva statului Ro, astfel careva interdicții nu pot fi, nici limitări, oricum careva acte legate de statele UE nu urmează să depunți, totul ține doar de confirmări din MD.

11 июля 2019
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Sigur vă permite. Puteți depune actele fie la Consulatul respectiv de pe teritoriul Republicii Moldova, fie personal sau prin reprezentant la unul din oficiile Autorității Naționale pentru Cetățenie din România.

Succes.

11 июля 2019