Depunerea cererii de chemare in judecata

5 января 2022 24

Buna ziua. Doresc sa depun cerere de chemare in judecata fara a ma duce la instanta de judecata, adica s-o trimit prin oficiul postal. Anexez copiile documentelor, dar cum procedez cu bonul de plata, pentru ca cer originalul? Am achitat 150 lei taxa de stat, dar trebuia doar 100. Acum ce sa fac?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna d-na Mariana, DVS sunteți în drept să prezentați documentele prin poștă, scrisoarea să fie recomendată, bonul de plată puteți s-ăl anexați la documente, ceia ce nu corespunde sumele nu este încălcare.

6 января 2022

Buna seara dl Mihail!
Va multumesc mult,va doresc sarbatori fericite,si multa sanatate.

6 января 2022