Deschidere playstation club

23 июня 2018 427

Salut! Ce este necesar pentru deschiderea unui playstation club? Se poate de infintat ca intreprindere individuala? Si ca "genul principal de activitate" poate fi darea in arenda a consolelor de jocuri?

Jurist comments 1

Valentina Cliucinicov
  • Юрисконсульт

Pentru înregistrarea de stat a întreprinzătorului individual, la structura teritorială a organului înregistrării de stat în a cărei rază de desevire se află domiciliul fondatorului, se depun următoarele documente:
- cererea de înregistrare, conform modelului aprobat de organul înregistrării de stat, pe care o găsiti - http://www.cis.gov.md/content/modele-de-documente
-buletinul de identitate al... mai detaliat fondatorului;
-documentul ce confirmă achitarea taxei de înregistrare.
La înregistrarea de stat se verifică identitatea şi capacitatea de exerciţiu ale persoanei fizice.
Înregistrarea de stat a întreprinzătorului individual nu se admite în cazul în care:
-persoana fizică este deja înregistrată în calitate de întreprinzător individual;
-persoana respectivă este lipsită, prin hotărîrea instanţei de judecată, de dreptul de a practica activitate de întreprinzător;
-în cazul în care pe numele persoanei au fost înregistrate anterior întreprinderi care nu funcţionează şi care nu au fost lichidate în modul stabilit de lege sau care au datorii la bugetul public naţional.
Tariful : Înregistrarea de stat a întreprinzătorului individual în 24h- 364 lei, în 4h- 1456
De asemenea trebuie să cunoașteți că se dau în arendă terenuri şi alte bunuri agricole, în cazul dvs o sa fie locațiune.
Sper că informația va fi utilă!
succese

25 июня 2018