Deschiderea unei afaceri (grădiniță privată)

11 февраля 2021 118

• Pentru deschiderea unei grădinițe private, ce ar fi mai bine să înființez: un S.R.L sau Î.I?
• Care sunt etapele pentru a ajunge la deschiderea grădiniței?
Mulțumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Din cite am întâlnit, ar fi vorba de SRL, este mai ieficie t si are beneficiile sale.
Cu etapele, este mai complicat de explicat in scris, urmează să înființeze SRL, proceduri de autorizare, identificare locație corespunzatoare, notificare privind desfășurarea activității inclusiv acreditare de la minister.

12 февраля 2021