Deschiderea unui magazin alimentar

11 августа 2021 80

Buna ziua. Vrem sa deschidem un magazin alimentar în sat. De unde trebuie sa începem și cu ce trebuie sa începem? Unde ne adresam mai intai și care sunt pașii?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
pentru desfășurarea activității este necesară autorizația de funcționare care se eliberează la primărie, acolo o să fiți informați inclusiv despre actele necesare.

12 августа 2021
SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Trebuie sa decideți forma juridica de organizare (întreprindere individuala, SRL). Sa creați acea forma juridica de activitate (sa fondat compania). După care, sa obtineti autorizațiile necesare pentru comerț.
Pentru asistenta juridica completa în aceasta chestiune puteți sa ma contactați la adresa de e-mail.

12 августа 2021