Devamare ATV

11 декабря 2018 691

Buna! Vreau sa aduc un ATV (all-terrain vehicle) din Anglia. ATV-ul nu are nici un act si in Anglia acest lucru e absolut legal (deoarece cu el nu se circula pe drumurile publice), la vinzare se face doar o chitanta. Intrebarea este: care este procedura de devamare in acest caz? Ce acte sunt necesare ca sa nu fie probleme la vama? Sau e suficient doar acest act de vanzare-cumparare si atat? Precizez ca nu are nici actul unde este indicat numarul VIN, in Anglia acest lucru e legal. Multumesc

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Bună ziua,

Vă sugerez să contactați Serviciul Vamal al Republicii Moldova pentru un răspuns detaliat la situația Dvs. ținând cont de specificul acesteia.

Datele de contact sunt:

E-mail: vama@customs.gov.md
Telefon: +373 (22) 57-41-11

Cele bune.

12 декабря 2018