Dezacordul părinților divorțați

21 февраля 2022 14

Bună ziua. Suntem divorțați și este agreat de ambii părinți că îngrijesc copiii (3,5 si 5 ani) în proporție de 50/50. Proces judecătoresc nu a avut loc. A fost un acord amicabil până acum. Recent tatăl lor a vrut să foloseasca imaginile copiilor într-un video promoțional și cu toate că i-am spus că sunt împotrivă, el oricum a mers înainte si a publicat imaginea video. Avea el dreptul să facă asta sau nu?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Noroc Valeria, tata e tată biologic, voi ambii aveți aceleași drepturi egale. Ceia ce filmat, a dăunat ceva copiilor. Trebuie din punctul acesta de uitat.

23 февраля 2022