Din care salariu se va calcula indemnizatia unica dupa concediul pentru ingrijirea copilului?

17 мая 2018 34

Am lucrat functionar public 9 ani, am iesit in concediu de maternitate, apoi m-am intors in momentul cand in cadrul directiei se faceau reorganizari, ne-au lichidat. Cum imi va fi calculata indemnizatia unica, care salariu se va lua in calcul?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Adresați această întrebare către CNAS, sunt cei responsabili de aceste calcula, astfel fiind posibil a afla info de la prima sursă.

1 октября 2018