Din cauza unei datorii a sotului, mi-au fost blocate toate cardurile

27 августа 2020 85

Buna ziua. Sotul meu este debitor si are de achitat o datorie in marime de 20.000 lei in urma unei hotarari judecatoresti (litigiu civil) din 2019. Dar din motiv ca el nu a achitat-o, acum mi-au pus sechestru pe toate cardurile pe care le detin, inclusiv un card de credit de la o banca moldoveneasca. Din pacate, nu pot achita sumele datorate pe acest card, pentru ca banii imi sunt sechestrati. Sotul este somer, doar eu primesc salariu. Mai am un credit activ si avem si un copil minor la intretinere. Ce pot face eu in aceasta situatie?

Jurist comments 1

Pot primi un raspuns, va rog?

4 октября 2020