Directorul mi-a propus să întrețin relații sexuale cu el, contra unei funcții

27 мая 2019 61

Directorul mi-a propus să întrețin relații sexuale cu el, dacă vreau să fiu șef de departament. Lucrez de 3 ani în această instituție, nu am observat niciodată vreun interes din partea lui, dar când am cerut o majorare de salariu, mi-a spus, cu deplină seriozitate, că aici așa se fac șefe pe departamente. Nu pot să cred una ca asta. M-am concediat imediat și vreau să-l dau în judecată. La cine pot să apelez ca să mi se facă dreptate?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua
Prima instituție ar fi Inspectoratul muncii, poliție.
Totuși acționarea in judecată nu va oferi roadă in caz de lipsă de probe, dacă totul se rezumă la declarația dumneavoastră, cauza e pierdută.

27 мая 2019