Divort 2 copii minori

8 декабря 2020 31

Buna ziua. Suntem casatoriti si avem 2 copii - unul de 3 ani jumate si altul de 11 luni. Vreau sa divortez, cauza fiind violenta verbala si fizica a sotului. Spuneti-mi, va rog, care este procedura de divort? Locuim in apartamentul pe care l-am obtinut prin mostenire de la parintii mei (acestia au decedat). In prezent ma aflu in concediul de maternitate, iar sotul lucreaza. Unicul meu venit este indemnizatia pentru copil. Vreau ca sotul sa plece din apartament, dar el nu vrea nici sa plece si nici sa ramana copiii cu mine. Ce sa fac, de unde sa o apuc ca sa dau la divort? Va multumesc.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Nuna d-na Irina. noi putem conveni să ne întîlnim să discutăm chestiunea DVS mai amănunțit, mă contactați la tel. 068669950, succese.

9 декабря 2020