Divorț

18 декабря 2021 123

Bună ziua. Noi cu soția nu mai locuim împreună, dar avem doi copii. Eu mă strădui mereu să le dau bani pentru întreținere, însă avem conflicte cu soția, după care nu-mi permite să văd copiii, iar când îi spun că voi cere divorț, ea mă amenința că o să pot vedea copiii foarte rar și doar în prezenta ei. Dacă dau la divorț, o să pot să-mi văd copiii cu regularitate?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Mihail, da desigur după divorți este așa organ de tutelă și curatelă raional, sau din zona unde trăeiști. Ei sunt în drept să stabilească ordine vizitei copiilor, daă soți o să aibă un comportament neadecvat, este instanța de judecată, care e în drept și obligată să stabilească ordinea.

19 декабря 2021