Divorţ și încasarea pensiei alimentare

1 июля 2020 158

Buna ziua. Eu am depus cerere de divorţ și pentru încasarea pensiei alimentare pe data de 26.06.2020. Vreau să ştiu când ne vor chema la judecata. Cât timp durează procedura aceasta cu divorţul? Vă mulţumesc anticipant.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Este imposibil de a enunța o data, sau careva termene, or totul depinde la care instanța de judecată ati depus actiunea, unele sunt supraincarcate, totodată depinde si de agenda judecatorului, or este perioada de vara si o buna parte din judecatori pleaca in concedii.
Puteți telefona la cancelaria instanței pentru a... mai detaliat afla la cine a fost repartizata cererea dumneavoastră, ulterior detalii aflați la grefier.

2 июля 2020