До какого срока я могу подать заявление о перенесении суда?

30 марта 2018 32

Спасибо вам. Срок до какого я могу подать заявление в канцелярии о перенесение суда?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna D-le Alexandru,
Cererea de amânare poate fi depusă prin cancelaria judecătoriei până la ora ședinței de judecată.
De asemenea cererea de amânare poate fi expediată și prin poșta electronică, doar că în asemenea caz ar fi cazul să sunați la cancelarie să informați și să solicitați transmiterea cererii către judecător.
În mod... mai detaliat obligatoriu indicați în cererea de amânare părțile dosarului, numărul dosarului, data și ora ședinței de judecată, numele judecătorului care examinează dosarul.

Succese

30 марта 2018