Documente pe casa

26 октября 2020 96

Buna ziua! Mama are doi copii din prima casatorie, din a doua casatorie (cu tata) suntem doi frati cu alt nume. Documentele pe casa sunt facute pe tata, iar ambii nostri parinti au decedat. Ca sa fac documentele pe casa, o sa am nevoie de declaratia si de la cei doi frati din prima casatorie a mamei, sau numai de la fratele de pe mama si tata?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Totul depinde, cind tata a dobîndit imobilul, cind au decedat parinții.
Nu Neaparat necesar implicarea altor persoane, posibil doar cei ce au solicitat moștenirea.

26 октября 2020