Долг по кредиту

21 декабря 2021 154

Buna ziua. Am cumparat un telefon cu credit de la o companie de microfinantare. Mi-au mai ramas sa achit 3 rate lunare, dar m-am imbolnavit si nu am mai putut achita. Acum mi-a venit venit o notificare ca datoria a ajuns la 35.000 lei. Eu sunt plecata la munca peste hotare si creditorii ma ameninta ca ma vor da in cautare. Contractul initial l-am pierdut. Ce pot face in cazul acesta?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Ana, căutare n-o să fie, poți să mă contactezi pe viber sau le telfonul 068669950, noi v-om discuta mai amănunțit.

22 декабря 2021