Domeniu de activitate

15 августа 2022 30

Buna ziua. Intentionez sa prestez servicii pentru clienti din USA. Am nevoie de o consulatie pentru a intelege ce domeniu de activitate sa aleg pentru S.R.L. Ma poate ajuta cineva?

Jurist comments 2

Iulia Ghețivu
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună,
accesați următorul link, și descărcați anexa „CLASIFICATOR” pentru a vedea Clasificatorul Activităţilor din Economia Moldovei și ulterior a vă aprecia privind domeniul de activitate pentru compania Dvs.
https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=114680&lang=ro

6 октября 2022
Iulia Ghețivu
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Totodată, persoana juridică cu scop lucrativ, (în cazul Dvs. SRL) poate desfăşura orice activitate neinterzisă de lege, chiar dacă nu este prevăzută în actul de constituire (art. 176 alin. 2 Cod Civil).

6 октября 2022