Donarea unei afaceri

17 июня 2021 53

Buna! Soacra mea îmi donează afacerea sa (SRL). Care sunt etapele acestei proceduri? Mergem împreuna la notar, apoi la Camera Înregistrării, bancă? Va rog mult să-mi ghidați pașii. Mersi.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna dl. Nicu, aveți pași corecți.

18 июня 2021
Serghei Sandu
  • Адвокат

Bună ziua. Soacra mai întîi întocmeşte Decizie privind donaţia cotei-părţi din capitalul social al SRL, eliberează un certificat privind deţinerea cotei-părţi în SRL. mergeţi la notar cu aceste acte şi cu certificatul de la bancă privind depunerea aportului în capitalul social şi după asta la ASP, Departamentul înregistrarea unităţilor de... mai detaliat drept.

18 июня 2021