Donația apartamentului unde au viză de reședință mai mulți membri ai familiei

30 июня 2020 52

Salutare! In apartamentul nostru privatizat avem viza de reședința 4 persoane: tata, mama (care au divortat), eu și fratele (care a decedat acum 6 luni in urma). Tatal meu vrea sa imi facă donație apartamentul. E necesar acordul mamei, sau al soției sau copilului minor al fratelui meu? Mersi anticipat.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Din cite rezulta din codul civil modernizat, este necesar, anterior nu era necesar.
Mergeți la un notar pentru detalii.

30 июня 2020