Donație apartament despărțire

26 июня 2018 43

Salut! Suntem in proces de despărțire. Nu stiu dacă vom recurge la divorț sau nu. Ne-am despărțit pe cale pașnica. Apartamentul comun e pe numele meu. Soțul a spus ca rămâne partea lui copilului (are 3 ani). Vreau sa am și in forma scrisă. Ce modalități exista și ce as putea face? Indiferent dacă divorțăm sau nu. Va mulțumesc pentru răspuns!

Jurist comments 1

Viorica Chirnicinii
  • Параюрист

Buna ziua Tatiana. Cred ca incheerea unui contract de donatie ar fi suficient ca garantie. Asa ca mergeti la notar si apoi inregistrati-l la Oficiul cadastral. Succese!

27 июня 2018