Donatie facuta mie de catre mama mea

26 ноября 2019 140

Am nevoie de ajutor în privința întocmirii unui contract de donatie. Mă interesează ce acte sunt necesare, care sunt primii "pași" și ce cheltuieli presupune. Sunt donatar al mamei mele. Mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Contractul de donatie trebuie autentificat de un notar, caruia ii veti achita taxe.
Aceste taxe includ si serviciile notarului de a va asista in acest proces.
Adresati-va, asadar, la un notar, care o sa va spuna ce acte sunt necesare in cazul Dvs si va face si modelul... mai detaliat contractului de donatie.

27 ноября 2019