Doresc sa incept o activitate ce tine de servicii de estetica

11 июня 2020 100

Buna ziua. Doresc sa incept o activitate ce tine de servicii de estetica: epilare, sprancene, cosmetologie etc. Cum e procedura de obtinere a patentei/sau cu ce sa incep procedura, ca sa fie legala? Multumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Depinde ce forma de activitate doriti, cit tine de patenta, va adresati la serviciul fiscal teritorial, acolo veti obtine info.
Vedeți mai jos legea
https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=115788&lang=ro

Acolo sunt identificate genurile de activitate cit si procedura de înregistrare.

12 июня 2020