Dosar inchis

10 июля 2019 48

Dosarul a fost închis pentru ca partea vătămată și-a retras cererea. Mai este nevoie și de declarațiile mele pentru a fi închis dosarul de tot?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Stimată Dna Ina,
Din câte înțeleg este vorba despre o cauză penală în cadrul căreia aveți statut de bănuit/învinuit sau inculpatat și respectiv dispuneți de un apărător care, se prezumă a fi la curent cu toate de circumstanțele cauzei, învinuirea ce vi se aduce și va poate consultat corect.
În lipsa... mai detaliat anumitor detalii privind stadiul la care se afla dosarul, învinuirea ce vi se aduce, lipsa sau prezenta antecedentelor, alte împăcări în ultimii 5 ani e imposibil de a vi se oferi un răspuns corect.

Consultați avocatul de pe dosar sau mai contractați încă un avocat.

Succes.

10 июля 2019
  • Юрисконсульт

d-na Ina, în cazul DVS trebue să vă adresați la procuror cu o cere, unde să menționați chestiune dat, despre necesitatea audierii DVS suplimentar. DVS aveți dreptul să solicitați în aceiaș cerere orodonanța emisă, pentru a fi convinsă, că e tot o,kei. În caz dacă nu despuneți de așa ceva,... mai detaliat puteți să mă contactași și în mod privat să convenim la un succes.

2 января 2020