Drept fiscal

12 июля 2022 48

Buna ziua. Spuneti-mi va rog, cate procente achita ca impozit in cazul donatiei facute de diferite clase de rudenie? Exemplu: a fost donat casa in valoare de 100.000 Euro. Cat trebuie sa achite fiica cate (%) pentru impozit? Dar sotul supravietutor? Dar parintii? Mersi anticipat!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Maxim, o să fie OK, dacă o să înaintezi o cerere la organul fiscal din raza de domiciliu cu această întrebare, ei sunt obligați timp de o lună să vă dee un răspuns categoric.

14 июля 2022