Dreptul de a ieși din RM

29 марта 2018 131

O persoană are 2 credite neachitate. In cazul primului credit au trecut deja 5-6 ani, iar in cazul celui de-al doilea credit - 4 ani. A fost chemat cu 1 an în urmă de căre executor de câteva ori, însă nu a mers. Poate ieși din țară oare sau tot la poliția frontieră trebuie să apelez?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Pentru a afla dacă aveți sau nu interdicție de ieșire din țară apelați la Poliția de frontieră întrucât aceștia dețin asemenea informație.

30 марта 2018