Dreptul familiei

19 октября 2018 35

Buna! Cresc doi copii de una singura si nu primesc niciun ajutor. Spuneti-mi, va rog, se acorda vreun ajutor mamlor singure sau nu?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Ajutor este indemnizația pentru creșterea copiilor achitată lunar,
Totuși cu aceasta problemă încercați să vă adresați la administrația publică locală sau de sector adică primării, pretură, ar putea exista careva proiecte în susținerea persoanelor ce solicită ajutor.

20 октября 2018
Iulia Furtuna
  • Адвокат

Nina, suplimentar adresati-va si la CTAS dupa ce studiati informatia de aici: http://www.cnas.md/compartiment.php?l=ro&idc=558&t=/Alte-prestatii-sociale/

21 октября 2018