Dreptul la intrevederi

18 июня 2018 96

Ce e de facut in situatia cand copilul in varsta de 7,5 ani este impus de mama si bunica lui sa nu vorbeasca cu tatal cand acesta se prezinta conform graficul de intrevederi. Pana a face grafic, mai vorbea la telefon cat de cat. Acum nici la telefon nu vrea sa vorbeasca.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Ar fi posibil de adresat o plângere la Direcția de asistență socială și protecție a copiilor ci totuși este greu de crezut dacă aceasta va fi satisfăcută deoarece vorbim dorința proprie/interioară a copilului. Dacă puteți face dovadă că acesta dorește totuși să se vadă cu dvs iar mama influențează asupra... mai detaliat acestui fapt atunci ar fi posibil prin intermediul autorității tutelare de remediat această problemă.

18 июня 2018